Horrory

17. února 2015 v 18:27
Čau, megahustýnejlepsidemonickýbombasenzačnísuperkrasnytalentovany fanoušci meho blogu, miluju horrory a tak jsem si tenhle článek připravila právě o nich:
Fakta (podle Wikipedie):Horor(z lat.horror- hrůza, zděšení)je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strach u a děsu. Nejde tedy o pojem obsahový, ale estetický, jehož naplnění závisí především na formě podání - například klasická pohádka o červené Karkulce může být vyprávěna jako horor.
Horory pak mohou souviset s jinými uměleckými žánry - existují horory "reálné", například detektivní, ale i science fiction nebo fantasy. Horor úzce souvisí s thrillerem - za thriller je někdy považován horor, který neužívá v příběhu nadpřirozené prvky, jindy se za thriller považuje příběh, který na rozdíl od hororu nemá vyvolat strach, ale napětí.
Horor zpravidla stojí na okraji zájmu uměleckých kritiků, kdy je považován za poněkud pokleslý žánr, jelikož jeho smyslem je vyvolání negativních emocí. Nicméně závisí především na osobě autora, jak s hororvým námětem naloží(omlouvam se za tak velky pismena, mě to nešlo zmenšit)
Můj názor na horrory: Já mám horory ráda, nejradši se na ně dívám třeba s kamoskama nebo někde na party, kdyz jsem s někym tak se vubec nebojim zatimco kdyz se koukam sama tak se bojim HODNE. Mam radši fantasy a scifi horrory protoze vim ze se mi to nemuze stat(mozna existuje nejaky nadpřirozeno, nevim). Ty realisticky horrory jsou pravda, vlastně je muze kdokoliv uskutečnit :(
Různé priklady horrorů :

Literatura

Gotické romány
Realistické
S prvky fantasy


To je vše. Stiznosti a dotazy pls. do komentaru.
Snad se vam to libilo a Zdarec příste !
P.S. sorry za velikost pismen blbne mi comp
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama